Buradasınız : Kültür Turları

Konya Şeb-I Arus Turu

Konya Şeb-I Arus Turu - 389 TL

389 TL

KONYA ŞEB-İ ARUS TURU

(2 GECE 3 GUN)

(1 GECE KONAKLAMALI)

(EK HİZMET BEDELLERİ FİYATA DAHİLDİR)

(SEMA GOSTERİSİ BİLETİ DAHİL)

* Lux otobuslerle ulaşım
* Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 1 Akşam Yemeği- 1 Sabah Kahvaltısı)
* Cevre gezileri
* Tatil.com otobus ici ikramlar
* Zorunlu Seyehat sigortası
* Tatil.com Guvencesi

Çift kişilik odada kişi başı 389 TL

Tek kişilik odada kişi başı 470 TL

1.Gun : İSTANBUL - KONYA YOLCULUĞU

22:00 İncirli Doğtaş mobilya onu 22:30 Beşiktaş Yıldız camii onu 23:00 Kadıkoy Evlendirme dairesi onu 00:00 İzmit Otogar onu 00:30 Adapazarı Berceste tesisleri olarak Belirlenen noktalardan siz değerli katılımcıları alarak Konya ya doğru hareket ediyoruz.

2.Gun : KONYA-SULTANSELİM CAMİİ-ALAADDİN CAMİİ-KEYKUBAT CAMİİ-SULTAN TURBELERİ-KARATAY MEDRESESİ

Sabah saatlerinde Konya Şeb-i arus gosterilerini izlemek amacıyla geldiğimiz Anadolu Selcuklu Devletinin Başkenti Konya ya varıyoruz.Kahvaltı icin Konya'nın meşhur kahvaltı mekanlarında yoresel serpme kahvaltı alıyoruz(ekstra).kahvaltının ardından Hz.Mevlana'nın dergahı ve muze ziyaretimizi yapıyoruz.Burada rehberimizden gerekli bilgilndirmeyi alıyor Sultanselim camii ve Ucler kabristanını ziyaret ediyoruz.Oğle yemeği icin Konya'mızın yoresel lezzetlerini tadacağımız restaurant'ımıza geciyoruz(Ekstra).Yemek sonrasında turumuza Şems-i Tebrizi Hz.Turbesi ziyareti ile devam ediyoruz.Sonraki ziyaret noktalarımız Alaaddin Keykubat Camii ve Sultan Turbeleri ,Karatay Medresesi olacaktır.Sonrasında otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.Ardından otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından Şeb-i Arus torenlerini izlemek icin Konya kultur merkezine hareket ediyoruz.Ahmet Ozhan'ın tasavvuf muziği dinletisi ile başlayacak olan Sema Ayini ni izledikten sonra otelimize donuyoruz.Geceleme otelimizde

3.Gun : KONYA-İNCE MİNARE-SADRETTİN KONUKEVİ CAMİİ-TARİHİ MERAM KOPRUSU-ATEŞBAŞI VELİ TURBESİ-AKYOKUŞ-MERAM-BAĞLARI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından bugunku Konya turumuza Sahib-i Ata Camii ve Kulliyesi ziyaretimiz ile başlıyoruz.Daha sonra İnce Minare ,Sadrettin Konukevi Camii ve Turbesi,Mevlana Dergahının aşcısı Ateşbazı Veli Turbesi ziyaretini yaparak oğle yemeği icin restaurantımıza geciyoruz.Oğle yemeği Konya'nın yoresel lezzeti fırın kebabı olacak(ekstra)(Bamya corbası+Fırın Kebap+Ezme+Turşu+Ayran+Su+Tatlı)oğle yemeğinin ardından Tarihi Meram Bağları bolgesinde bulunan Tarihi Meram Koprusu yanında bulunan Akyokuş Tepesine cıkarak cay ve fotoğraf molası veriyoruz.Alışveriş icin serbest zaman sonrası İstanbul'a hareket ediyoruz ve geceyarısından sonra İstanbul'a ulaşıyoruz.Başka bir turumuzda goruşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

EK HİZMETLER

Yardımcı Rehberlik Ucretleri, Muze Oren Yeri Girişleri, Muze Girişleri, Otopark Ucretleri, Tekne Turları, Minibus Ucretleri, Milli Park Giriş Ucretleri, Turlara Gore Değişen Ucretler Bu Kapsamdadır. Muze Kart Sahibi Misafirlerimiz, Engelli Kart Sahibi Misafirlerimiz, Sarı Basın Kartı Sahibi Misafirlerimiz, 13 - 17 Yaş Cocuk Ve 65 Yaş Ustu Misafirlerimiz Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle Katılınan Paket Turun İndirim Oranına Gore Ek Hizmet Ucretlerinden 5 TL İle 40 TL Arasında İndirimden Yararlanabilirler. Ek Hizmet Bedelini İndirimli Alan Misafirler, Muze Giriş Ucretlerini Kendileri Oderler.


GENEL OZELLİKLER

Gezi suresi gece 3 gun olup 1 gece otel konaklamalıdır. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk icin kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. Tur iceresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, cevre gezileri vb. haklar iade edilmez 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarda oturma duzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda tatil.com sorumluluğu yoktur.Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası luks kucuk otobus (midibas) 29 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez. Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına gore verilir


TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Oğle yemekleri,
* Tum yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar